Skip to main content

modulo 6

Nový systém automatizace budov modulo 6 kombinuje maximální výkon s architekturou IoT.
Bildcomposing_EY-modulo-6_Mann_Helm_Tablet_Skyline

Hlavní výhody modulo 6

Výkon

Budoucnost systémů řízení budov ve věku internetu věcí (IoT) vyžaduje spolehlivé, velmi rychlé zpracování velkých objemů dat pomocí zařízení velmi malých rozměrů. Nová generace automatizačních stanic SAUTER splňuje tyto výzvy: modulo 6 poskytuje nebývalý výkon, pokud jde o množství datových bodů na jednu automatizační stanici, paměťový prostor a rychlost zpracování – to vše s minimálními nároky na prostor v rozvaděči. Modulární koncepce a flexibilita modulů stanic modulo 6 poskytuje potřebný výkon při optimalizovaných celkových nákladech. Od řízení jednotlivých místností až po síťově propojené a globálně distribuované soubory budov.

Integrace

Modulo 6 hovoří jazykem inteligentních budov budoucnosti! Také zná také specializované komunikační protokoly systémů pro vytápění, větrání, klimatizaci, osvětlení a měření energie (BACnet / IP, BACnet MS / TP, Modbus, KNX, DALI, Mbus a pod.). Naše programovací nástroje vytvořené na základě dlouholetých zkušeností integrují, širokou škálu systémů pro vytvoření stabilních a bezpečných komplexních systémů.

Bezpečnost

Díky možnosti propojení budov s internetem věcí a Cloudovými službami je bezpečnost systémů a sítí velkou výzvou. Systém modulo 6 mát tuto ochranu zabudovanou již od počátku. Automatizační stanice nabízí integrované oddělení sítí pro internet a pro technologie budovy. Šifrování, autentizace a ochrana přístupu jsou nyní zajištěny moderními technologiemi (TLS, IEC802.1X atd.). A již brzy bude zajištěna novým standardem zabezpečení „BACnet SC“ (BACnet Secure Connect). Bezpečnostní koncepce modulo 6 je v souladu s novým mezinárodním standardem pro kybernetickou bezpečnost pro průmyslovou automatizaci IEC 62443 a definuje úrovně zabezpečení pro síťové a systémové komponenty. Kromě toho poskytujeme doporučení pro další opatření, s nimiž lze zvýšit úroveň zabezpečení.

Uživatelská přívětivost

Modulo 6 lze ovládat intuitivně! Můžete se k němu připojit se přes Bluetooth z chytrého telefonu nebo tabletu. Intuitivně řešená aplikace umožňuje přístup k měřeným hodnotám, žádaným hodnotám i k systémovým parametrům. Jako alternativu k používání smartphonů nabízí modulo 6 lokální obslužnou jednotku „LOI“ s grafickým barevným displejem s vysokým rozlišením. Jednotka LOI je kompatibilní se všemi dostupnými I/O moduly, nabízí prioritní ovládání nezávislé na automatizační stanici podle EN ISO 16484-2 a zároveň slouží pro zobrazení naměřených hodnot a hodnot výstupních signálů ve formě číselných hodnot nebo graficky v reálném čase.

IoT a Cloud

Modulo 6 rozbíjí tradiční představu o rozčlenění budovy do samostatných technických systémů! Nový svět „internetu věcí“ (IOT) odstraňuje komunikační bariéry. Proto se modulo 6 připojí na Cloud a IoT přístroje stejně přirozeně a bezpečně, jako na tradiční systémy pro vytápění, větrání a klimatizaci. Provozovatel budov budoucnosti se v případě potřeby připojí na Cloudovou službu pro správu budovy. Platí však pouze za funkce a data, která skutečně potřebuje. Již není nutné aktualizovat software dříve provozovaný lokálně na serveru. Náklady na lokální datová centra a jejich provoz jsou již minulostí. To umožňuje aplikovat nové strategie pro efektivní využití budov: optimalizace provozu na základě analýzy provozních údajů budovy uložených v Cloudu, snížení nákladů pomocí Cloudových služeb, ale také např. lokalizace a navigace osob a věcí, informace o aktuální úrovni využití pohonů a ventilů s prediktivními informacemi o očekávané životnosti.

Ochrana investic

Na rozdíl od nejmodernějších technologií mají budovy životnost několik desetiletí. Použití modulo 6 chrání investice našich zákazníků tím, že umožňuje šetrnou renovaci stávajících systémů. Staré systémy mohou být modernizovány bez přerušení provozu v rozpočtově optimalizovaných etapách. A to není všechno: již vyvinuté řídicí a regulační programy systému SAUTER modulo 5 mohou být znovu použity – nejen že mohou běžet na systému modulo 6, ale mohou běžet paralelně a odděleně. Systém modulo 6 je zpětně kompatibilní pokud jde o program i komunikaci, integruje vlastní i cizí zařízení a nabízí spojení s érou Cloudů a internetu věcí – připraveno na budoucnost!

Brožura (anglicky)

 

Klicken Sie auf den unteren Button, um den Inhalt von e.issuu.com zu laden.

Inhalt laden


 

modulo 6 app


YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

SAUTER modulo 6 Topology

SAUTER 4.0 Topology

© 2024  Fr. Sauter AG Všechna práva vyhrazena