SAUTER Vision Center | Technická správa budov | SAUTER
 
 
 

SAUTER Vision Center: centralizovaná správa budov a vizualizace decentralizovaných zařízení

SAUTER Vision Center je ideálním řešením pro řízení a vizualizaci provozu budov. SAUTER Vision Center je určen nejen pro velké samostatné budovy a celé areály nemovitostí, ale také pro decentralizovaná zařízení. Typické oblasti použití jsou kancelářské komplexy, obchodní parky, univerzitní a průmyslové areály, letiště, nádraží, nemocnice nebo mezinárodní sítě poboček. Modulární koncepce umožní rozšiřování programu přesně podle specifických požadavků zákazníků pro konkrétní objekty. SAUTER Vision Center shromažďuje všechna data pro komplexní správu budov a energetický management. Přístup k těmto informacím má uživatel kdykoliv a odkudkoliv.

 
 

SAUTER Vision Center používá standardní otevřený protokol BACnet, který umožní integrovat všechny systémy s tímto protokolem. Pomocí modulu OPC UA Client je možné připojit různé OPC servery, což poskytuje plnou konektivitu s širokou paletou protokolů používaných v budovách (např. KNX, M-Bus, Modbus, DALI). Přímá integrace vizualizačního řešení SAUTER moduWeb Vision, které se často používá pro místní ovládání, umožní bezproblémové začlenění malých zařízení do centrální vizualizace SAUTER Vision Center.


SAUTER Vision Center samozřejmě podporuje připojení zařízení s komunikací novaNet, takže lze využít nové funkce tohoto moderního dohledového programu i u objektů se staršími systémy SAUTER. To umožní postupnou modernizaci starších systémů s ohledem na aktuální požadavky a finanční možnosti majitele objektu.

 
Přehledové schéma areálu - dohled
Přehled zařízení a místností budovy
Modul pro řízení místnosti - vizualizace individuálních segmentů místností
Modul řízení místnosti - flexibilní nastavení jednotlivých segmentů místností
 


SAUTER Vision Center
 je webové řešení pro správu budov založené na standardu HTML5. To umožní ovládání nezávislé na platformě pomocí chytrých telefonů, tabletů nebo stolních počítačů, aniž by bylo nutné instalovat rozšiřující plug-in moduly. Na nové individuálně konfigurovatelné panely Dashboard mohou uživatelé přistupovat odkudkoliv a kdykoliv. Tyto panely slouží jako centrální rozhraní pro zobrazení důležitých  informací o provozu zařízení, spotřebě energií, aktuálních alarmech, klíčových ukazatelích apod. K dispozici jsou dále přímé odkazy na podrobnější informace jako například protokoly poplachových hlášení, interaktivní seznamy objektů, diagramy a zprávy.


SAUTER Vision Center posílá alarmy prostřednictvím e-mailu nebo SMS zpráv na mobilní telefony odpovědných pracovníků. Díky celé řadě uživatelských nastavení a individuálně konfigurovatelným panelům Dashboard pomocí funkce drag and drop, poskytuje SAUTER Vision Center nejvyšší uživatelský komfort. To umožní, aby se uživatel mohl plně věnovat kontrole, vyhodnocení a zajištění optimálního provozu zařízení, což přispívá k efektivní a udržitelné správě budov a energií.

 
Vizualizace a uživatelské rozhraní pro vzduchotechnickou jednotku
Panel Dashboard jako centrální informační rozhraní pro provoz zařízení
Panel Dashboard jako centrální informační rozhraní pro spotřeby energií a související klíčové ukazatele (různá zobrazení pro stolní PC a tablety)
Jednoduché dotykové ovládání se zobrazením na celé obrazovce (např. vzduchotechnická jednotka)
 


Další informace, katalogové listy apod. najdete na stránce produktu SAUTER Vision Center.